BALKAN İNCİLERİ

Rumeliye Yeniden Merhaba

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa BALKAN GÜNCEL HABERLER - "MOSTAR'DAN MOSTAR'A" BEREKET KONVOYU

- "MOSTAR'DAN MOSTAR'A" BEREKET KONVOYU

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ 6. BEREKET KONVOYU DUALARLA BALKANLAR’A UĞURLADI….

 

Bayrampaşa Belediyesi tarafından her yıl ramazan ayının ruhuna ve anlamına uygun bir şekilde gerçekleştirilen “Bereket Konvoyu”, Bayrampaşa'da, yapımı bitmek üzere olan Mostar Köprüsünün altından, Balkanlar’a doğru, dualarla yola çıktı. Bugüne kadar Balkanlardan Avrupa’ya; Anadolu'dan Lübnan’a kadar birçok yerde sevgi ve kültür sofralarını açan ''Bereket Konvoyu''; bu yıl da, her yıl olduğu gibi Balkanlarda toplam 7 ülke ve 15 şehirde iftar programları düzenleyerek kardeşliğin sınır tanımadığını bir kez daha tüm dünyaya kanıtlamış olacak..

MOSTARDAN MOSTAR’A KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ…

Bu yılki programlarının adını “Mostar’dan Mostar’a Balkanlar’da Ramazan” olarak belirlediklerini söyleyen Başkan Hüseyin Bürge, “Bereket Konvoyu”muz bu sene altıncı defa yola çıkıyor. Bereket konvoyumuzun ‘Kardeşlik Sınır Tanımaz’ düşüncesiyle yola çıktığı ilk günden itibaren giderek büyüdüğünü görüyoruz. Kardeşlerimizin, atalarımızın diyarı Balkanlar’daki her karış toprağı, adım adım gezen, gittiği her ülkede, her şehirde, her köyde bir tabak yemeği, bir avuç sevgiyi paylaşarak bereketli sofralar kuran Bereket Konvoyu’nu Balkan diyarına uğurluyoruz” diye konuştu.

İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğunun konseri, folklör gösterileri ve mehteran ile renklenen program, okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların ardından, 7 ülke 15 ayrı şehirde iftar sofrası kurarak dindaş ve soydaşlarımızla buluşacak olan Bereket Konvoyu, güvercinlerin uçurulmasıyla uzun ve bir o kadar anlamlı yolculuğuna uğurlandı...

 

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 374 ziyaretçi çevrimiçi