BALKAN İNCİLERİ

Rumeliye Yeniden Merhaba

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa BALKAN GÜNCEL HABERLER - YALIMLI İFTARINDA SEVGİ SELİ

- YALIMLI İFTARINDA SEVGİ SELİ


İstanbul Bayrampaşa Belediyesi'nin, beş yıldır ''Kardeşlik Sınır Tanımaz'' sloganıyla uyguladığı Balkanlarda iftar daveti verme geleneğini sürdüren ''Bereket Konvoyu'', Batı Trakya'nın Gümülcine bölgesine de uğradı.

Yassıköy’e bağlı Yalımlı iftarıyla Batı Trakyalı Türklere misafir olan Bereket Konvoyu, her sene olduğu gibi yine olağanüstü bir ilgiyle karşılandı.

Yassıköy Belediyesine bağlı merkezi bir yer olan Yalımlı köyünde yaklaşık üç bin kişinin katıldığı iftar, hava muhalefeti nedeniyle köyün merkezindeki bir cadde üzerinde gerçekleştirildi. Günlerdir hazırlıklarını Konvoyun gelişi için sürdüren Yalımlı halkı, Bereket Ekibini adeta bağrına bastı. Geçtiğimiz yılki iftarın büyük bir ilgi görmesinden etkilenen Balkanlarda Ramazan projesinin mimarı Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, Bayrampaşa Belediyesi Meclis Üyeleri, ulusal medya mensupları ve Bayrampaşa Belediyesi Müdürlerinin de katıldığı iftar programı, çevre köylerinde yoğun katılımı sayesinde 2500 kişiyi geçen bir görüntüye sahne oldu.

İftar programına Türkiye’ nin Gümülcine Başkonsolosu, Rodop Valisi, Yassıköy Belediye Başkanı, Bölge Milletvekilleri, Çevre Belediye Başkanları, Ak Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı ve Projenin Genel Koordinatörü Cemil Yıldız’ın katıldığı bu güzel akşamda Konvoyun Yunanistan sorumlusu Bayrampaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Tüfekçide hazır bulundu..

Yassıköy Belediye Başkanı konuşmasında ‘’Yaklaşık altmış yaşıma giriyorum, geçen yıl ve bu yılki gibi bir geceyi  bu bölgede hatırlamıyorum. Sayın Başkan size ve ekibinize sonsuz teşekkür ederim’’ dedi.Başkan Bürge ise’’Bana buradaki iftar programının çok güzel geçtiğini söylemişlerdi.Buraya gelince ne kadar doğru olduğunu gördüm.Bizler sizlerle et ve tırnak gibiyiz,Aranızda annemi, bacımı, dayımı hatta kızımı görür gibiyim.Bu doyumsuz birlikteliklerimizi daha da arttıralım. Size Bayrampaşalıların selamını getirdim sizin de selamınızı onlara götüreyim mi?’’ dediğinde büyük bir alkış alarak konuşmasını tamamladı.   

Gecede akıllarda kalan ise yaşanılan duygu sağanağının yerini sevgi ve kardeşliğe bırakması oldu. Zira yer ve yemek bulamayanlara dağıtılan ekmek arası peynir ve paylaşılan sular, ‘Kardeşliğin Sınır Tanımadığını’ bir kez daha gösterdi. Yapılan selamlama konuşmalarının ardından program TRT ses sanatçısı Erol Köker’ in verdiği THM konseriyle son buldu.

Kaynak: http://www.bayrampasa.bel.tr/

 

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 365 ziyaretçi çevrimiçi