BALKAN İNCİLERİ

Rumeliye Yeniden Merhaba

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa BALKAN GÜNCEL HABERLER - BEREKET KONVOYU 13. KEZ COŞKUYLA UĞURLANDI

- BEREKET KONVOYU 13. KEZ COŞKUYLA UĞURLANDI

Ramazan ayı boyunca Balkanlar’da iftar, gönül ve kültür sofraları kuracak olan “Bereket Konvoyu” coşkulu bir programla 13’inci kez Balkanlara uğurlandı. Temsilen bir deveyi tutan Başkan Aydıner, eski geleneklere uygun olarak konvoya öncülük etti.

Ramazan ayı boyunca Balkanlar’da iftar, gönül ve kültür sofraları kuracak olan Bayrampaşa Belediyesi’nin “Bereket Konvoyu” coşkulu bir programla 13’üncü kez Balkanlara uğurlandı. Uğurlama töreninde konuşan Başkan Atila Aydıner, “12 yıl önce temeli atılan Balkanlar’da Ramazan projesi dostluk, barış ve kardeşlik projesidir” dedi.

İLK DURAK BULGARİSTAN CEBEL
Bu yılki ilk programını 27 Mayıs Cumartesi günü Bulgaristan Cebel’de gerçekleştirecek olan Bereket Konvoyu, daha sonra diğer Balkan ülkelerinde iftar programları düzenleyecek.

BALKANLAR’DA RAMAZAN PROGRAMI
Ramazan boyunca Balkanları karış karış gezerek iftar sofraları kuracak olan Bereket Konvoyu’nun durakları:

27 Mayıs Cumartesi Bulgaristan Cebel, 28 Mayıs Pazar Bulgaristan Velindgrad, 30 Mayıs Salı Sırbistan Belgrad, 1 Haziran Perşembe Bosna- Hersek Zivinice, 2 Haziran Cuma Bosna- Hersek Maglaj, 4 Haziran Pazar Sırbistan Sjenica, 5 Haziran Pazartesi Sırbistan Novipazar, 7 Haziran Çarşamba Karadağ Rojaye, 9 Haziran Cuma Kosova Prizren, 10 Haziran Cumartesi Kosova Gjakova, 12 Haziran Pazartesi Arnavutluk Tiran, 13 Haziran Salı Arnavutluk Peshkopia, 15 Haziran Perşembe Makedonya Manastır, 16 Haziran Cuma Makedonya Debre, 17 Haziran Cumartesi Makedonya Gostivar, 18 Haziran Pazar Makedonya Kırçova, 19 Haziran Pazartesi Makedonya Strumica, 22 Haziran Perşembe Yunanistan İskeçe, 23 Haziran Cuma Yunanistan Gümülcine.

 

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 390 ziyaretçi çevrimiçi