BALKAN İNCİLERİ

Rumeliye Yeniden Merhaba

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa BALKAN GÜNCEL HABERLER - BEREKET KONVOYU 12. KEZ COŞKUYLA UĞURLANDI

- BEREKET KONVOYU 12. KEZ COŞKUYLA UĞURLANDI

Ramazan ayı boyunca Balkanlar’da iftar, gönül ve kültür sofraları kuracak olan “Bereket Konvoyu” coşkulu bir programla 12’inci kez Balkanlara uğurlandı. Temsilen bir deveyi tutan Başkan Aydıner, eski geleneklere uygun olarak konvoya öncülük etti.

Bayrampaşa Belediyesi, Eski Cezaevi Namazgâh Alanı’nda düzenlediği programla 3 TIR, 2 otobüs, 1 minibüs ve 80 kişilik gönüllü ekipten oluşan Bereket Konvoyu’nu on ikinci kez Balkanlara uğurladı. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliğinde düzenlenen uğurlama törenine AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, Hayırevi Koordinasyon Merkezi Başkanı Melahat Aydıner, Balkan ülkelerinin konsolosları,  belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, STK’lar, projenin bağışçıları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İLK DURAK BULGARİSTAN CEBEL
Bu yılki ilk programını 6 Haziran pazartesi günü Bulgaristan Cebel’de gerçekleştirecek olan Bereket Konvoyu, daha sonra diğer Balkan ülkelerinde iftar programları düzenleyecek.

BALKANLAR’DA RAMAZAN PROGRAMI
Ramazan boyunca Balkanları karış karış gezerek iftar sofraları kuracak olan Bereket Konvoyu’nun durakları:

6 Haziran Pazartesi Bulgaristan Cebel, 7 Haziran Bulgaristan Asenovgrad, 9 Haziran Perşembe Sırbistan Belgrad, 11 Haziran Cumartesi Hırvatistan Zagreb, 13 Haziran Pazartesi Bosna Cazin, 15 Haziran Çarşamba Bosna Taşan, 16 Haziran Perşembe Bosna Srebrenık, 18 Haziran Karadağ Gusinje, 20 Haziran Pazartesi Kosova Kaçanik, 21 Haziran Salı Kosova Prizren, 23 Haziran Perşembe Arnavutluk Kavaje, 24 Haziran Cuma Arnavutluk Korçe, 26 Haziran Pazar Makedonya Manastır, 27 Haziran Pazartesi Makedonya Kırçova, 28 Haziran Salı Makedonya Kumanova, 29 Haziran Çarşamba Sırbistan Bujanovac, 2 Temmuz Yunanistan İskeçe, 3 Temmuz Yunanistan Gümülcine.

İKİ MİLYON KİŞİYE ULAŞTI
2005 yılında kardeşlik sınır tanımaz sloganıyla yola çıkan Bereket Konvoyu, 11 yıl boyunca Hırvatistan, Bosna-Hersek, Sırbistan, Karadağ, Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Yunanistan ve Bulgaristan olmak üzere toplam 9 Balkan ülkesinin her bir şehrini karış karış gezerek yaklaşık 2 milyon kişiye ulaştı.

 

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 255 ziyaretçi çevrimiçi