BALKAN İNCİLERİ

Rumeliye Yeniden Merhaba

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa BALKAN GÜNCEL HABERLER - TİKA VE JICA ARASINDA İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

- TİKA VE JICA ARASINDA İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

E-posta Yazdır

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) arasında ortak işbirliği çalışmalarının temelini oluşturacak mutabakat zaptı imzalandı.

İmzalanan mutabakat zaptı ile TİKA ve JICA’nın, Ortadoğu, Orta Asya, Kafkasya, Balkanlar ve Afrika’da gerçekleştireceği işbirliği çalışmalarının güçlendirilmesi amaçlanıyor. İki kurumun teknik işbirliği çalışmaları konusunda bilgi alışverişinde bulunması, istişareler yapılması ve böylelikle insan kaynaklarının geliştirilmesine yönelik deneyimlerin paylaşılması da hedefler arasında yer alıyor.

TİKA Merkez binasında 8 Şubat 2012 tarihinde gerçekleştirilen bir toplantı ile mutabakat zaptı imzalandı. Toplantıya TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, Japonya Büyükelçisi Kıyoshi Araki, Japonya Büyükelçiliği 2. Katibi Hirofumi Shimada, JICA Türkiye Ofisi Başkanı Akio Saito ve TİKA uzmanları katıldı. TİKA ve JICA arasındaki işbirliği 1998 yılında üçüncü ülke eğitim programı, “Aile Sağlığında Görsel İşitsel İletişim” projesi ile başladı. Kaynak; www.tika.gov.tr

 

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 558 ziyaretçi çevrimiçi