BALKAN İNCİLERİ

Rumeliye Yeniden Merhaba

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa BALKAN GÜNCEL HABERLER - BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ BALKAN BEREKET KONVOYU 8. KEZ YOLA CIKTI

- BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ BALKAN BEREKET KONVOYU 8. KEZ YOLA CIKTI

E-posta Yazdır

Bayrampaşa Belediyesi'nin Bosna-Hersek başta olmak üzere 9 Balkan ülkesine gidecek ''8. Bereket Konvoyu'' törenle yola çıktı.

Bayrampaşa Belediyesi önünde düzenlenen konvoyu uğurlama törenine katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, ramazanın bereket ve rahmet ayı olduğunu vurguladı.

Mutlu, ''Konvoy, bu rahmet ayında İstanbul'un bereketini inşallah Balkanlar'a taşıyacak. Tabii taşınacak olan bu bereket kültürümüze, tarihimize ve inanç dünyamıza ciddi bir köprü oluşturacak'' dedi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner de konvoyun, kültür projesi olduğuna dikkati çekerek, ''Bu projeyi, oraya gidip de onlarla beraber bir iftar sofrasında bulunmak maksadıyla yapmadık. Bu proje daha önceki Belediye Başkanı Hüseyin Bürge başkanlığında yapılmış, planlanmış ve bugüne kadar da devam ettirilmiş başarılı bir projedir'' dedi.  Törende, konuşmaların ardından, 80 kişilik gönüllü ekip, 4 tır, 2 otobüs, 4 minibüs, 1 jeneratör aracı ve 1 canlı yayın aracının yer aldığı ''Bereket Konvoyu'', mehteran takımı ve develer eşliğinde yola çıktı. Bayrampaşa Belediyesi'nin her ramazanda organize ettiği ''Bereket Konvoyu'', ramazan boyunca Bosna-Hersek başta olmak üzere Sırbistan, Karadağ, Kosova, Yunanistan, Arnavutluk, Makedonya, Bulgaristan ve Hırvatistan'ı dolaşarak burada iftarlar ve sahurlar düzenleyecek.

Bereket Konvoyu Projesi’ne büyük önem atfeden ve projeyle yakından ilgilenen Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “2005 yılından beri Bayrampaşa’dan balkanlara gönül ve barış köprüsü kurduk. Bugüne kadar 600 binden fazla dindaşımıza ve soydaşımıza ulaşarak, bu alanda ulaşılması güç bir rekora imza attık. Hep birlikte, heyecanla ve gururla Evlad-ı Fatihana (Fatih’in Evlatları) koştuk. Sponsorlarımız sayesinde gittiğimiz balkanlarda, yüz binlerle, aynı sofrada suyumuzu ve ekmeğimizi paylaştık. Balkanlara doğru yol aldıkça anlıyoruz ki Mostar’ın Edirne’den, Üsküp’ün Bursa’dan farkı yok. Biz, kökü aynı, dalları ayrılmaz, aynı suya ihtiyaç duyan koca bir çınar ağacı gibiyiz. İnanıyorum ki bu akrabalık bağları git gide güçlenecek ve yıkılmaz bir duvar olacaktır. Bereket Konvoyumuz bu anlamda önemli bir görevi üstleniyor” şeklinde konuştu. Kaynak: haber7
 

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 575 ziyaretçi çevrimiçi