BALKAN İNCİLERİ

Rumeliye Yeniden Merhaba

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa BALKAN GÜNCEL HABERLER - BALKANLAR'DA TÜRK DİZİLERİNE BÜYÜK İLGİ

- BALKANLAR'DA TÜRK DİZİLERİNE BÜYÜK İLGİ

E-posta Yazdır


"BİNBİR GECE" REYTİNG REKORLARI KIRIYOR

RTL kanalı, diziyi, ''Kesinlikle size keyifli dakikalar yaşatacak, bugüne kadar izlediklerinizden bambaşka bir dizi'' sloganıyla izleyicisine tanıtıyor. Hafta içi 20.00'de yayınlanan dizi, izleyicinin büyük beğenisini kazandı. RTL kanalı, ''Binbir Gece'' dizisiyle ülkede reyting rekorları kırıyor.Dubrovnik'teki Hırvat restoran ve otel işletmecileri, ''Binbir Gece''yi izlemekten büyük keyif aldıklarını ve dizinin başrol oyuncuları Bergüzar Korel ve Halit Ergenç'i ülkelerinde ağırlamak istediklerini belirttiler. Kaynak:http://www.internethaber.com/

Makedonya'da yapılan bir araştırmaya göre, ülkede TV kanallarında yayınlanan diziler arasında en sevilen iki dizi 'Binbir Gece' ile 'Kurtlar Vadisi'... Başrollerinde Halit Ergenç ve Bergüzar Korel'in oynadığı 'Binbir Gece', kadınlar arasında; Necati Şaşmaz'ın ' Polat Alemdar'ı canlandırdığı Kurtlar Vadisi ise erkekler arasında oldukça popüler. ' Gümüş', 'Dudaktan Kalbe', 'Hanımın Çiftliği', 'Elveda Derken' ve 'Yaprak Dökümü' gibi diziler de Makedon seyirciler tarafından ilgiyle izleniyor. (Kaynak: TelevizyonGazetesi.com)

Türk izleyicisini ekranlara bağlayan dizilerden biri olan ''Binbir Gece'', yaklaşık 4 ay önce Sırbistan'daki Fox televizyonunda yayınlanmasıyla birlikte büyük bir beğeni topladı. Diziye olan bu ilgi, Sırbistan'ın komşuları Bosna-Hersek, Hırvatistan ve Karadağ'daki televizyon yapımcılarını harekete geçirdi. Dizi, Hırvatistan'ın en çok izlenen özel kanalı RTL'de 22 Ağustosta izleyiciyle buluştu.

 

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 313 ziyaretçi çevrimiçi