BALKAN İNCİLERİ

Rumeliye Yeniden Merhaba

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa BALKAN GÜNCEL HABERLER - BEREKET KONVOYU 6. KEZ PRİZREN'DEYDİ

- BEREKET KONVOYU 6. KEZ PRİZREN'DEYDİ

E-posta Yazdır

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ BEREKET KONVOYU 6. KEZ PRİZREN'DEYDİ

  

İstanbul Bayrampaşa Belediyesinin “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganıyla 6. kez yola çıkan “Bereket Konvoyu” 18 Ağustos 2010'da Prizren’deydi. Prizren’de son derece renkli ve hareketli geçen Ramazan akşamlarına “Bereket Konvoyu” ayrı bir coşku kattı.

Prizren’in merkezinde açık havada bin kişinin iftarıyla başlayan “Bereket Konvoyu”, iftar sırasında dev ekrandan Türkçe  ve Arnavutça hazırlanan slayd gösterisi ile Türkiye ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge’nin dostluk ve kardeşlik mesajları iletilmesiyle devam etti. İftardan sonra hazır bulunanları selamlayan Prizren Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Lopar, Bayrampaşa Belediyesi ve Başkan Hüseyin Bürge’ye teşekkürlerini ifade ederken etkinliğin gerçek bir kardeşlik olayı olduğunu ifade etti.

Bereket Konvoyu, “Doğru Yol” Türk Kültür ve Sanat Derneği üyelerinin Tasavvuf Müziği ve türküler programı, sema gösterisi ve Türk Halk Müziği sanatçıları Erol ve Olcay Köker’in konseriyle sanat bereketi de getirdi. İki saat süren konserde coşku eksik olmadı. “Bereket Konvoyu” iftarına Prizren belediye Başkan Yardımcısı Ruzhdi Rexha, Prizren islam Birliği Başkanı Lutfi Balık ve çok sayıda belediye yetkilileri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri de katıldı.  “Bereket Konvoyu” Kosova’dan sonra 4 tır, 2 otobüs, 4 minibüs ve canlı yayın aracı ile 150 kişilik ekiple Arnavutluk, Makedonya, Bulgaristan ve Yunanistan'a geçecek.

Bayrampaşa Belediyesi tarafından verilen iftar yanı sıra Prizren’de Kosova Türk Tabur Görev Kuvvet Komutanlığı’nın kurduğu iftar çadırı ve Prizren Belediyesi’nin Theranda Otelinde’ki iftar yerini de ziyaret etti. Mehmetçik İftar çadırına ilginin büyük olduğunu ve her akşam 170 kişinin iftarını burada açtığını, 200 kişilik Prizren Belediyesi iftar programına da ilginin her geçen gün biraz arttığını öğrendik. Türk KFOR’u iftar çadırı dün akşam da dolu olduğunu gözlemlerken “Bereket Konvoyu” iftarı nedeniyle Theranda Oteli dün akşam boş kaldı.  Oteldeki yetkililerden öğrendiğimize göre Prizren Belediyesi İftar Programına da her geçen gün ilgi artıyor. Son günlerde Theranda Otelinde iftara 140-150 kişinin iftara katılıyor.
Kaynak: Kosovahaber

 

 

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 361 ziyaretçi çevrimiçi