BALKAN İNCİLERİ

Rumeliye Yeniden Merhaba

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa BALKAN GÜNCEL HABERLER - DR. SADIK AHMET ANILDI

- DR. SADIK AHMET ANILDI

E-posta Yazdır

RODOP eski bağımsız milletvekili, Dostluk – Eşitlik - Barış Partisi kurucusu Dr. Sadık Ahmet ölümünün 15. yıldönümünde anıldı

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu tarafından 24 Temmuz Cumartesi günü Gümülcine Kahveci Mezarlığı’ndaki düzenlenen törene binin üzerinde kişi katıldı. Türkiye hükümetini temsilen anma törelerine katılan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuşmalarında önemli mesajlar verdi. Arınç “Sizi gönlünden uzak tutmayan bir Türkiye var. Haklarınız için tabii ki mücadele edeceksiniz, ama sizin bir de haminiz var; Türkiye var.” dedi.
Dr. Sadık Ahmet’in ölüm yıldönümü nedeniyle gerçekleşen tören, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini temsilen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yanısıra, diğer siyasi parti temsilcileri de katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi heyetleri, İstanbul Ticaret Odası yönetim kurulu üyesi Abdullah Çınar başkanlığındaki İTO temsilcileri, Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İslam Konferansı Örgütü IRCICA Genel Direktörü Halit Eren, Edirne Müftüsü Ömer Taşçıoğlu, Türkiye’deki Batı Trakya derneklerinin yöneticileri törene katılanlar arasında yer aldı. Gümülcine Kahveci Mezarlığı’ndaki törene çok sayıda kişi katıldı. Kabri başında yapılan konuşmalarda merhum Sadık Ahmet’in Batı Trakya Türkleri için verdiği mücadele bir kez daha dile getirildi.

 

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 601 ziyaretçi çevrimiçi