BALKAN İNCİLERİ

Rumeliye Yeniden Merhaba

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa BALKAN GÜNCEL HABERLER - KOSOVA CUMHURBAŞKANI SEJDIU TÜRKİYE'DE

- KOSOVA CUMHURBAŞKANI SEJDIU TÜRKİYE'DE

E-posta Yazdır

KOSOVA CUMHURBAŞKANI SEJDIU TÜRKİYE'DE

Kosova Cumhurbaşkanı Fatmir Sejdiu, Kosova'da yaşayan Türkler ve Türkiye'de yaşayan Kosova vatandaşlarının, iki ülke arasındaki işbirliği ve dostluğun altın köprüsü olduğunu söyledi.

Sejdiu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Çankaya Köşkü'nde yaptığı görüşmelerin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, Kosova Cumhuriyeti kurumları ve halkının, Kosova'nın bağımsızlık yolunda verdiği tam destek nedeniyle Türkiye'ye şükranlarını dile getirdi.

"Türkiye'nin, Kosova'nın bağımsızlığı ve vatandaşlarımıza daha iyi bir geleceğin sağlanması yolunda sunduğu destek tarihimizin bir parçasıdır" diye konuşan Sejdiu, iki ülke arasında işbirliğinin gelişmesi, Kosova Cumhuriyeti'nin diğer uluslararası aktörler tarafından tanınması ve AB ve NATO üyeliği konusunda desteğin devam edeceğini umduklarını kaydetti. Türkiye ile imzalanan anlaşmalarla tarihi ilişkilerin, işbirliği ve kardeşlik ilişkilerinin desteklenmesinde büyük önem taşıdığını kaydeden Sejdiu, "Kosova'da yaşayan Türkler ve Türkiye'de yaşayan vatandaşlarımız, işbirliğimizin ve dostluğumuzun altın köprüsüdür" dedi. Sejdiu, Kosova'da, KFOR ve çeşitli uluslararası kurumlarda görev yapan Türklerin çeşitli konularda verdikleri desteğe minnettar olduklarını belirterek, onları Kosovalı olarak gördüklerini söyledi.  ZAMAN

 

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 373 ziyaretçi çevrimiçi