BALKAN İNCİLERİ

Rumeliye Yeniden Merhaba

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa BALKAN GÜNCEL HABERLER - ARNAVUTLUK MÜSLÜMAN CEMİYETİ MERKEZ BİNASI

- ARNAVUTLUK MÜSLÜMAN CEMİYETİ MERKEZ BİNASI

E-posta Yazdır

ARNAVUTLUK MÜSLÜMAN CEMİYETİ MERKEZ BİNASI YENİ GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞTU

Arnavutluk’ta yaşayan Müslümanları temsil eden ve kısıtlı imkanlarla hizmet veren Müslüman Cemiyeti’ne ait yönetim binası Başkanlığımızca yenilendi. Başkent Tiran’ın merkezinde ve Arnavutluk Milli Meclisi’nin karşısında bulunan Cemiyet Binası, yapılan kapsamlı tadilatla yeni görünümüne kavuşturuldu.

Proje ile dört katlı binada, çatı, zemin, iç ve dış cepheler ile ısıtma, elektrik ve iletişim sistemleri tamamen yenilenirken, iç ve dış mekanda geleneksel Türk sanatından örnekler uygulandı. Ön cephede bulunan üç kat yüksekliğindeki cam bölmeye yerleştirilen vitray ile iç mekanda yapılan çini çalışmalarında Türk motifleri işlendi. Türk sanatçılar tarafından yapılan vitray ve çiniler, Cemiyet yetkilileri ve halk tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

Müslüman Cemiyeti Başkanı Selim Muça, tadilat çalışmalarına sağladığı katkıdan dolayı TİKA’ya teşekkürlerini ileterek, TİKA’nın Arnavutluk’taki faaliyetlerinden ve iki ülke arasındaki işbirliğinin devamından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kaynak: www.tika.gov.tr


 

 

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 585 ziyaretçi çevrimiçi