BALKAN İNCİLERİ

Rumeliye Yeniden Merhaba

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa BALKAN GÜNCEL HABERLER - KOSOVA KFOR HABERLERİ

- KOSOVA KFOR HABERLERİ

E-posta Yazdır


TÜRK KFOR'UNDAN VUCİTRN'DE SÜNNET ŞÖLENİ ve YARDIM PAKETLERİNİN DAĞITIMI


Kosova Türk TGK K.lığı 1999 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği sünnet faaliyetleri bu yılda aralıksız devam ediyor. Sünnet şölenin 3. günü Vucitrn'de gerçekleşti. Çocukların sünnet kıyafetlerini giymeleriyle başlayan tören coşkulu kalabalığın şehir turu ile devam etti. Vucitrn Belediye Kültür evinde devam eden törende Çeşme Dernek Başkanı Engin SUNGUR konuşmasında Vucitrn’de 3’üncüsü gerçekleştirilen törene katkılarından dolayı Kosova Türk TGG K.lığına teşekkürlerini iletti. Kosova Türk TGG Komutanı Kurmay Yarbay Özgür ÖZKURT altı gün sürecek olan sünnet şöleninin üçüncü gününde Vucitrn’de bulunmaktan memnun olduğunu dile getirdi. Sünnet faaliyetini sadece şölen kapsamında yapmadıklarını, yıl boyunca Kosova Türk TGG Komutanlığı Revirinde günde 5 ile 10 arasında çocuk sünnet edildiğini belirtti.
 
 

Türk Kızılay Genel Müdürlüğü tarafından Kosova daki yardıma muhtaç insanlara verilmek üzere Kosova'ya getirilen gıda yardım paketlerinin, Kosova Türk TGK Komutanlığı tarafından Kosova genelinde dağıtılmaya devam etmektedir.
Dağıtım yapılırken din, dil, ırk, ayrımı yapılmaksızın Türk, Arnavut, Boşnak, Sırp ve Romlara dağıtılacak şekilde planlama yapılıp tüm etnik gruplara ulaşılmaya çalışılmıştır. Toplam 3000 aileye dağıtılacak olan gıda yardım paketlerinin, Yukarı Lubinyan, Skorobista, Dragaş ve çevre köyleri, Mamuşa ve çevre köyleri, Prizren çevre köyleri, Janjevo, Doburcan, Gilan ve Gjakova, Mitroviça, İstos, İpek ve Priştina’daki dağıtımları tamamlanmıştır. Ayrıca Prizren şehir merkezinde 08 -15 Eylül 2009 tarihleri arasında (hergün 2000-2400 saatleri arasında), yardım fişleri kendilerine daha önce dağıtılmış ihtiyaç sahibi insanlara, yardım fişlerini ibraz etmek şartıyla CIMIC-3 (Gençlik Merkezinde) ve CIMIC-2 (Hastane içerisinde) ofislerinde gıda yardım paketleri dağıtılmaya devam edilmektedir.

http://www.kosovamamusa.com

 

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 651 ziyaretçi çevrimiçi