BALKAN İNCİLERİ

Rumeliye Yeniden Merhaba

  • Yazı boyutunu yükselt
  • Varsayılan yazı boyutu
  • Yazı boyutunu düşür
Anasayfa BALKAN GÜNCEL HABERLER - ARNAVUTLUK'TA LİSE AÇILIŞI

- ARNAVUTLUK'TA LİSE AÇILIŞI


ARNAVUTLUK KÖPRÜLÜ MEHMET LİSESİ HİZMETE AÇILDI


Arnavutluk’un Berat iline bağlı Rushnik’te bulunan ve zor şartlarda eğitim veren Rushnik Köprülü Mehmet Lisesi, TİKA tarafından tadilatı tamamlanarak düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törene, TİKA Tirana Program Koordinatörü Dr. Ali Özgün Öztürk, Berat Valisi Kostandin Lefta, İl Eğitim Müdürü Yzedin Hima ve çok sayıda üst düzey yetkili katıldı.
                   
TİKA Tirana Program Koordinatörü Öztürk törende yaptığı konuşmada, TİKA’nın Arnavutluk’un kalkınması amacıyla gerçekleştirdiği çalışmaların hızla devam
ettiğini belirtti. Bu kapsamda uygulanan Berat Rushnik Köprülü Mehmet Lisesi tadilatı projesinin başarıyla tamamlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Öztürk, Türk ve Arnavut Halklarının kardeş halklar olduklarını ve bu projeler sayesinde, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişeceğine inandığını söyledi.

Berat Valisi Lefta ise hayata geçirilen projeden dolayı TİKA'ya ve Türkiye’ye teşekkürlerini sunarak, Arnavutluk ve Türk Devletleri arasındaki sıkı dostluk ve işbirliğinin bu proje ile bir kez daha ispatlandığını ifade etti.


http://www.tika.gov.tr

 

KİMLER ÇEVRİMİÇİ

Şu anda 531 ziyaretçi çevrimiçi